Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
monica.wayne@example.com

Uzman Klinik Psikolog Saime Serpil Özgül

Saime Serpil Özgül ortaöğretim ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamlamıştır. Ardından psikoloji lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Pedagojik formasyon eğitimini de tamamlayarak, Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimiyle uzmanlaşmıştır. Yüksek lisans tez çalışmasını “Kaygılı ve Kaçınan Bağlanma Örüntülerinin Duygusal ve Bilişsel Şemalarla Olan İlişkisinin İncelenmesi” üzerinde tamamlamıştır.

Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji dergisinde uzmanlık alanı olan bağlanma konusunun cinsiyet değişkenine göre duygusal şemalarla olan ilişkisine ortak bir araştırma yazısı yazmıştır.

Stajlar

Lisans eğitimi boyunca , Bakırköy Adliyesi’nde, Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında, Reem Nöropsikiyatri Kliniğinde, Np Hastanesinde vaka analizleri, akran supervizyonlari ve test eğitimlerini tamamlayarak stajlarını tamamlamıştır.

Çalıştığı Alanlar; Ergen, Yetişkin ve Çift Terapisidir. Baglanma Problemleri, Kaygı problemleri, Depresyon ve Duygu Durum Bozukluğu, Sınav kaygısı, Performans problemleri, Travma ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Çift problemleri, Çift Danışmanlığı, Öfke problemleri, Ergenlik Dönemi geçiş problemleri, Özgüven problemleri , Obsesif Kompulsif bozukluk.

Eğitimler

Grup terapisi becerilerinde aktif olarak kendisini geliştirebilmek adına, İlgi alanına bağlı olarak Temel Drama Eğitimi almıştır.

MEB onayı ile Sarıyer-Boğazhisar Eğitim kurumlarıyla Uluslararası Psikologlar Derneğinde Nisan 2015 tarihinde düzenlenen, süpervizyonlu çocuk testleri eğitiminde gönüllü olarak yer aldı. “Çocuğumu Tanıyorum” projesine aktif uygulayıcı oldu.

20.Ulusal Psikoloji Kongresine hem gözlemci hem de katılımcı olarak katıldı.

Lisans eğitimine devam ederken Psikoloji Akademisi Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde MMPI (Minnesota Kişilik envanteri) Uygulaması, Klinik Testler eğitimi almıştır.

Kızılay Öğrenci komisyonunda etkinliklere katılarak, öğrencilik hayatında aktif rol oynamıştır.

Türkiye Emdr derneği üyesidir.

2016-2018 yılları arasında Rorschach ve Projektif Testler Derneğin’den Tevfika İkiz hocamızın verdiği Rorschach Kuramsal Teori eğitiminş ve uygulayıcısı eğitimini almıştır.

Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde EMDR I. Düzey (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimini tamamlamıştır. Aktif olarak süpervizyon almaktadır. Korona virüsü sürecinde gönüllü online Emdr terapisti olmuştur. Aynı zamanda Emdr Uluslararası kongresine katılım sağlamıştır.

Yükseklisans eğitiminde Üsküdar Üniversitesinden Emre Sargın’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini alarak, 2018 yılından itibaren Prof. Dr. Ömer Saatçioğlu’ndan Bilişsel Davranışçı Terapi perspektifinden süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.

İstanbul Mindfulness Akademisinden Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Eğitimini tamamlamıştır.

Mindfulness Academy Eğitmenlik Eğitimini tamamlayarak ”Eğitmen” ünvanını almıştır.

Prof. Dr. Doğan ŞAHİN tarafından Dinamik Psikoterapi Temel Eğitimini almıştır.

Gottman Çift Terapisi Eğitiminin 1.düzeyini Psikoloji İstanbul’dan almıştır.

İş Tecrübeleri

Üniversiteden mezun olduktan sonra Maltepe Uğur Anadolu Lisesi’nde Bireysel Danışman/Psikolog olarak görevine başladı.

Çalıştığı kurumda Sosyal Ben derneği ve okulundaki öğrencilerle Down Sendromlu Çocuklar adına yürütmüş olduğu Sosyal Sorumluluk Projesinde Uğur Okulları’nda “En Sorumlu Rehber Öğretmen” ödülünü aldı.

Maltepe Uğur Anadolu Lisesi Rehberlik Semineri’nde katılan İstanbul’daki Rehber öğretmenlere Prof. Dr. Bilge Uzun ile seminer programı oluşturmuştur. Konuşmacılardan biri olarak “Rehber Öğretmenlere İnternet Bağımlılığıyla nasıl baş edilir?” konusunu interaktif olarak ele almıştır.

2018 Güz Yarıyıl Döneminde “Yaşam Boyu Psikoloji” dersini öğrencilerle buluşturarak Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır.

Aynı zamanda PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezin’de ergen, yetişkin ve çiftlerle bireysel seanslar ve Travma ve Krize Müdahale Eğitimi, Psikoterapide Mindfulness ve Özşefkat eğitimi vermiştir.

Şu anda, 2017 Aralık ayında başlamış olduğu İstinye Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimindeki kurum psikoloğu olarak görevine devam etmektedir.

2021 Ağustos ayı itibariyle, Suadiyede Otantik Psikoloji ortaklarından biri olarak bireysel seanslarını ergen, yetişkin ve çift alanında almaya başlamıştır.

WhatsApp