Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
monica.wayne@example.com

Uzman Klinik Psikolog Emrehan Mutlu

Emrehan Mutlu Mersin’de doğdu, lise öğreniminin sonuna kadar Mersin’de yaşadı. İstanbul Aydın Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü burslu kazanmasıyla İstanbul’a yerleşti. Lisans eğitimi sonrasında Marmara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlamış, Aile Danışmanı olmaya hak kazanmıştır. Lisans öğrenimini tamamladığı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını bitirmiştir. Çocuklarda Ayrılma Kaygısı, Genel Kaygı ve Ebeveyn Öz-yeterliliği konulu tez araştırmasını tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog olmaya hak kazanmıştır.

Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden travma üzerinde etkili bir yaklaşım olan EMDR ekolü üzerine eğitim almış, EMDR uygulayıcısı olmuştur. Asena Yurtsever’in Online vermiş olduğu EMDR R-Tep protokolü eğitimine katılmıştır. EMDR dünyaca tanınmış terapistlerinden Roger Solomon’un Yas Süreci ve EMDR konulu workshoplarına katılım göstermiştir. Corona Pandemisi sebebiyle EMDR Travma İyileştirme Grubu ile beraber sağlık çalışanlarına olağan durumun travma sonrası stres bozukluğuna sebep olmaması için gönüllü online danışmanlıklar vermiştir. Ayrıca Davranış Bilimleri Enstitüsü dernek üyesidir.

Sadece Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen WISC-4 Uygulayıcı test eğitimini tamamlamış ve şu an Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Akredite Deneyimsel Oyun Terapisti Nilüfer Devecigil’den Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimi almıştır. Çocuk ve ergenlerde travmanın etkileri üzerine araştırmalar yapmıştır. Sadece, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği tarafından verilen 0-6 yaş gelişim tarama testi olan Denver-2 uygulayıcı sertifikasına sahiptir.

Uluslararası geçerli Çocuk Psikoterapisi ve Oyun Terapisi üzerine profesörlük unvanına sahip Byron Norton’dan Deneyimsel Oyun Terapisi 2. Düzey eğitimini tamamlamıştır.

Prof.Dr. Hakan Türkçapar’ın Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimin’de yer alan Bilişsel Davranışçı Terapinin Temel İlkeleri konulu eğitimine katılmıştır.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nin düzenlendiği Doç.Dr. Vahdet Görmez tarafından verilen, 80 saatlik Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ne katılmıştır.

Davranış bilimlerinin şirket içi büyümeye ve gelişime etkisi olduğu varsayımıyla şu an şirketlere çeşitli konularda eğitim ve mentorluk vermektedir.

Eğitim öğretim hayatında:

 • Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi akut servisinde,
 • İstanbul Florence Nightingale Hastanesinde psikiyatri bölümünde, Etiler’de bulunan özel bir Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde klinik alanındaki stajlarını,
 • Atatürk Havaalanı, Tav Güvenlik Şirketleri’nin insan kaynakları departmanında, personelin morali ve motivasyonu artışı ile ilgili çalışmalara katılarak Endüstriyel Psikoloji alanındaki stajlarını tamamlamıştır.

Devlet kurumunda görev yapmış:

 • Uyum Bozukluğu
 • Davranış Bozuklukları
 • Kişilik Bozuklukları
 • Depresyon
 • Yas
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu tanısı almış bireylerle çalışmıştır.

 

Bu süreçte;

 • Moral ve motivasyonu arttırmak,
 • Kadına şiddete dikkat çekmek,
 • İntihar girişimleriyle mücadele etmek,
 • Alkol-madde bağımlılığını önlemek üzerine çok sayıda konferans verip 1000’den fazla bireyi bilgilendirmiştir.
WhatsApp