Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
monica.wayne@example.com

Uzman Klinik Psikolog Betül Çalık

Uzman Klinik Psikolog Betül Çalık

Betül Çalık, İstanbul Gedik Üniversitesi Psikoloji Bölümünü ÖSYM Bölüm Birincisi olarak tam burslu bir şekilde kazanmıştır. Dört yıllık lisans eğitimi sonucunda Psikoloji Bölümünü ve İktisadi İdari Sosyal Bilimler Fakültesini birincilikle bitirmiş, İstanbul Gedik Üniversitesi genelinde ise ikincilikle tamamlayarak yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur.

Klinik Psikoloji alanında uzmanlığını tamamlamak adına Beykent Üniversitesinde Klinik Psikoloji Programını ‘Romantik İlişkisi Olan Yetişkin Bireylerde Çocukluk Çağı Travmatik Yaşantıları ile Duygusal Bağımlılıkları ve Duygu Düzenleme Becerileri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’ konulu tez çalışmasını tamamlayarak  Uzman Klinik Psikolog olmaya hak kazanmıştır.

Yetişkin ve ergen seanslarında aktif olarak kullandığı EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) 1.düzey eğitimini Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR Avrupa onaylı Eğitmen Emre Konuk tarafından almıştır. EMDR 2.düzey eğitimini de yine EMDR Avrupa onaylı Eğitmen olan Asena Yurtseverden tamamlamıştır. Şuanda da EMDR Derneği üyesidir. Türk Psikologlar Derneğinde ise Travma ve Afet biriminde gönüllü çalışmalarını sürdürmüş ve 4. Travma Sempozyumunun düzenlenmesinde organizasyon kurulunda yer almıştır.

Yetişkin ve ergen seanslarında kullanmak üzere Prof. Dr. Murad Atmaca’dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi almıştır.

Çocuk danışanlarıyla çalışırken aktif olarak kullandığı Association for Play Therapy (APT) tarafından onaylı ve akredite Oyun Terapisti ve Eğitmeni Nilüfer Devecigil’in “1. Düzey Deneyimsel Oyun Terapisi” eğitimini tamamlamıştır. 2-10 yaş arası çocuk danışanlarıyla deneyimsel oyun terapisi seanslarını sürdürmektedir.

Şuanda aynı zamanda çeşitli anaokullarında yarı zamanlı kurum psikoloğu olarak çalışarak okulöncesi dönem çocuklarının gelişimsel süreçlerinin takibini, uygun gelişim testlerini ve ebeveyn danışmanlığı yapmaktadır. Çeşitli kurumlarda çocuk-ergen-yetişkin alanında seminerler vermekte ve atölye çalışmaları da yapmaktadır.

Otantik Psikoloji bünyesinde çocuk-ergen-yetişkin seanslarını sürdürmektedir. Haftanın belirli günleri ise Nişantaşı’nda özel psikiyatrist kliniğinde çocuk-ergen-yetişkin danışanlarını görmektedir. Aynı zamanda klinik ortamda TMS (Transkranyal Manyetik Stimülasyon) tedavisi de uygulamaktadır.

Havacılık psikoloji alanında ise Türk Hava Yolları pilot alım sürecinde CRM Değerlendirmesi (Kişilik Özellikleri ve Yetkinliklerin Değerlendirilmesi) mülakatlarında psikolog olarak görev almıştır. PEGASUS Hava Yollarının pilot adaylarına ise PESTA testleri ve MMPI kişilik değerlendirmesi testlerini uygulamak ve raporlamaktadır.

Eğitim süreci boyunca sivil toplum kuruluşları projelerinde ve alanıyla ilgili etkinliklerde gönüllü olarak yer almıştır. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda Çocuk Etkinlik Gönüllüsü ve Aile Evi Destek gönüllüsü olarak aktif olarak yer almıştır. Toplum Gönüllüleri vakfında gönüllü sorumlusu olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

WhatsApp