Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
monica.wayne@example.com

Kadıköy Bireysel ve Yetişkin Psikoloğu

3 sene önce ·Yazar: ·Kadıköy Bireysel ve Yetişkin Psikoloğu için yorumlar kapalı

Kadıköy Bireysel ve Yetişkin Psikoloğu

Kadıköy bireysel ve yetişkin psikoloğu kişilere psikolojik destek sağlamaktadır. Bireysel psikoloji, bir kişinin toplumda hayatta kalabilmek için geliştirdiği davranış ve duygu biçimidir. Bireyler saygılarını, güçlerini ya da kendilerini toplumda kanıtlama çabalarını davranışlarıyla gösterirler. Toplumsal ilişkilerle bilinçli olarak ilgilenme davranışı çevre ve eğitime dayalıdır. Olgun insanlar, kim olduklarının ve kişisel güçlerinin ne olduğunun farkında olan kişilerdir. Yetişkin insan durağan değildir, sürekli değişir ve yeniden uyum sağlar, kendini yeniler. Olgunluk nihai ürün değil, sürekli güncellemenin sonucudur. Olgunluk, bireyin sürekli değişerek hayatın gereklerine ve emirlerine başarılı bir şekilde uyum sağlama ve bunlara esnek bir şekilde yanıt verme yeteneğidir.

Kadıköy Bireysel Psikolog

Kişisel psikolojik danışma, uzmanların bireylere profesyonel yardım sağladığı, kişilerin kendilerini anlamalarına, farkındalık oluşturmalarına destek olmaktadır. Aynı zamanda bu kişilerin sorunları tanımlamalarına ve çözüm önerileri sunmalarına, karar vermelerine, yeteneklerini geliştirmelerine, çevre ile uyum içinde yaşamalarına, sağlıklı iletişim kurmalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olan bir süreçtir. Psikolojik danışma, danışan ile danışman arasındaki bir tür karşılıklı ilişkidir, amaç danışana ve çevresine yardımcı olmak, bilgi, tutum ve davranışları teşvik etmektir. Kadıköy bireysel psikolog kişilerin daha iyi ve kişisel tatmin sağlayacak şekilde davranmaları için etkileşimli bir süreç sağlamaktadır.

Kadıköy Yetişkin Psikoloğu

Kadıköy yetişkin psikoloğu kişilik örüntülerinizi, yaşadığınız travmatik olayların yansımasını, üstesinden gelmekte zorlandığınız durumları veya geleceğe yönelik kaygılarınızı terapi sırasında analiz ederek danışmanlık sunmaktadır. Hayatın hızlı aktığı büyükşehirlerde, yetişkinler birçok rollere sahiptir. Yetişkin bireylere aile içerisinde baba ya da anne, işte çalışan, sosyal çevrede arkadaş gibi birçok rol yüklenmektedir. Yetişkinler, bazı durumlarda bu rollerin getirdiği sorumluluklar ile çıkmazdaymış gibi hissedebilir. Sorumluluğun yanı sıra, sosyal veya aile ortamlarında çeşitli roller bireylere yüklenir. Bir yetişkin psikoloğu, sadece zorluk çektiğinizde değil, kendinizi dışarıdan gözlemlemek istediğinizde de size yaklaşabilir. Tüm sorunları ve yönlendirmeleri sistematik olarak analiz etmenize ve açıklamanıza, hayatınızı daha sağlıklı bir duruma getirmenize yardımcı olacaktır.

Bireysel ve Yetişkin Psikoloğun Önemi

Günlük hayatta bazen davranışlarınızda ya da duygularınızda ortaya çıkan psikolojik sorunları anlatamayabilirsiniz. Aslında, bu sorunlarla uzun süredir karşılaşıyorsanız, kendinizle özdeşleşmeniz ve bunları sizin bir karakteriniz olarak bulmanız olasıdır. Ancak bu hastalıklar bir dizi fiziksel ve ruhsal soruna neden olabilir. Sorunları düşünürken, kökenlerinden ziyade alt başlıkları veya yüzeysel yansımaları ile ilgilenebilirsiniz. Bu entelektüel ve psikolojik sorunların yanı sıra yetkin bir bireysel ve yetişkin psikoloğu, gözden kaçırdığınız noktaları daha net bir şekilde vurgulayacak ve kendinize haksızlık ettiğiniz yerlerde benlik saygısını öne çıkaracaktır. Bir yetişkin olarak çözemediğiniz veya çevrenizle paylaşamadığınız sorunları, analiz için tüm önyargılardan arınmış bir psikolog ile paylaşmanız önemlidir. Yetişkin psikologları çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayacak ve sizi çözümlere yönlendirecektir.

Kategoriler: Makaleler

Otantik Psikoloji

Otantik Psikoloji

Psikoloji Otantik Danışmanlık Merkezi

WhatsApp